300 تیم دانشگاهی درطراحی و ساخت وسایل پرنده فعالیت دارند

به گزارش ایرنا، حامد سعیدی سه شنبه در جمع خبرنگاران در بوشهر افزود: با تشکیل مرکز ساماندهی پهبادهای غیرنظامی در سال 89 با نظارت شورای عالی امنیت ملی و سازمان هواپیمایی کشور و با مجری گری اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران سعی شده زنجیره طراحی، ساخت و ارائه خدمات هوایی به نقشه برداری، دیده بانی، امداد و نجات، معدن، سمپاشی هوایی و سایر حوزه ها درکشور کمک کند.
وی بیان کرد: در این راستا نخبگان و فناوران به تشکیل هسته های کارآفرین و شرکت های دانش بنیان تشویق می شوند تا با ورود آنها به این نوع کسب و کار با دستگاه های ذیربط هماهنگی لازم برای آنها صورت گیرد.
سعیدی ادامه داد: در سه سال گذشته بیش از سه هزار پرنده تیم های پهبادی برای ثبت، گرفتن پلاک و مجوزه بهره برداری اقدام کردند.
وی افزود: تاکنون نیز 2 هزار و 700 خلبان پهپاد در دوره های یکپارچه فناوری ایمنی پرواز و مقررات هدایت آموزش دیدند.
سعیدی یادآورشد: بیش از 11 هزار تیم پهبادی و کار با ربات های پرنده در کشور شمارش شده که این شمار تیم هفت هزار فرصت شغلی ایجاد کرده است.
وی بیان کرد: بیش از 70 شرکت دانش بنیان ونوآور نیز با حمایت مرکز ساماندهی پهبادهای غیرنظامی در 70 نقطه کشور برای آموزش و ارائه خدمات پهپادی فعالیت می کنند.
سعیدی افزود: فضای کسب و کار این حوزه هر سال افزایش 100 درصدی داشته و با ظرفیت قابل توجه خود قادر به ایجاد یکی از بهترین محیط ها برای کسب و کار دانش بنیان و نخبگان باشد.
وی یادآورشد: در حال حاضر دو سامانه WWW.PAHPAD.COM و MOHAGERUAR.IR مرکزساماندهی پهپادهای غیرنظامی کشور بصورت شبانه روزی به ارائه خدمات رایگان برای توسعه کسب و کار پهباد و ارایه خدمات هوایی فعالیت دارند.
وی در ارتباط با برگزاری دومین دوره مسابقات ملی هوافضا دانشگاه پیام نور در بوشهر نیز گفت:هدف از برگزاری این مسابقات آماده کردن تیم های دانشجویی و دانش آموزی برای ماموریت های طراحی، ساخت پهباد و رهبری آن برای ماموریت های عملیاتی است.
سعیدی افزود: تبدیل توانایی دانشجویان و دانش آموزان از تئوری به عمل و چند مهندسی از دیگر هدف های دومین دوره مسابقات ملی هوافضا دانشگاه پیام نور است.
وی یادآورشد: تاکنون 20 مسابقه علمی و فناوری محور برای زمینه مهندسی هوافضا در دانشگاه های مهم کشور برگزار شده است.
دمین دوره مسابقات ملی هوافضا در دانشگاه پیام نور بوشهر با حضور 40 تیم از استان های کشور روزهای سه شنبه و چهارشنبه درحال برگزاری است .
7212/ 6045

انتهای پیام /*


علمی آموزشی


پهپاد


پرنده


دانشگاه

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *